| Ehof a întrebat:

-Salut am și eu o intrebare.
-Ce placă video pot instala pe acest pc:
~Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-7400 CPU @ 3. 00GHz
~RAM: 4. 00GB

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Orice placa video doresti atata timp cat ai si o sursa decenta, insa presupun ca vei lua o placa modesta, ideal ar fi un gtx 1060 6gb/rx580 sau chiar un 1070 daca te tine buzunarul, mai ales la preturile de acum.
Faci si un upgrade la ram cat sa ai 12gb sau ideal 16 si nu mai ai treaba, merge orice joc.

1 răspuns:
| AndreiHD112 a răspuns:

Ce vrei, eu am procesorul ca al tau, dar un GTX1060 de 6 gb. RECOMAND 100%! dar pune-ti inca 4gb ram. Rulez cam toate jocurile, dar nu am incercat red dead redeption 2. Nu ai probleme cu fifa 19, nba 2k19 sau astea.