| VladUtzel a întrebat:

Hey TPU!
As vrea sa stiu de ce am lag pe Call Of Duty 2?
Indeplinesc cerintele recomandate dar tot am lag.
Puteti sa imi spuneti de ce?
Sfaturi sa il remediez?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

MX440 e un onboard? Coboara detaliile si rezolutia.
Ai un framerate scazut din cauza placii video. Eu aveam o placa dedicata pe AGP de 256mb si COD2 tot imi rula grau pe medium / high. Imi imaginez cum ruleaza pe un onboard de 64MB

Nu indeplinesti cerintele recomandate apropo, ci pe alea minime:

"3D hardware accelerator card required - 100% DirectX 9.0c compatible 64MB hardware accelerator video card and the latest drivers"

Cerintele minime garanteaza ca jocul iti va rula. Nu garanteaza ca iti va rula si ok. In fine, placa ta video ar fi de vina. Nu poti remedia decat daca coboari rezolutia si scoti toate detaliile.

Vezi raspunsurile mele de azi daca cauti alte jocuri. am cateva liste cu jocuri mai vechi care sigur iti vor merge

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Ok doar ca nu suntem telepatici. Nu-ti putem ghici configuratia/sistemul/setarile etc etc etc. Daca nu pui un efort sa listezi niste date concrete nu o sa primesti niciodata ajutor

| VladUtzel explică (pentru Andrei7520152):

Am placa video 64 mb Nvidia mx 440, Procesor Intel core 1.8 GHZ si RAM 756