| bogdannnn13144 a întrebat:

Hey TPU.De curand am vrut sa ma apuc de gaming, dar nu am calculator asa bun.Imi poate spune cineva ce fel de piese, adica placa video, procesor, cati rami as avea nevoie ca sa imi mearga jocurile astea nea foarte bine sa nu se miste in reluare gen Asassins creed 4 black flag, GTA 5, Fifa 14, etc... Dau funda, Mersi big grin

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Iti poti da seama singur uitandu-te la oricare joc aparut recent. vezi cat cere

ceva de genul: orice 2.6 Mhz Procesor Quad Core sau mai mult
8 GB RAM
placa video cu 1GB/2GB GDDR5 128/256 bit sau mai mult
500 GB Hard disk sau mai mult
Windows 7/8

A se evita placile video integrate

| r0b3rt12 a răspuns:

Eu am laptop ASUS G750W
-processor : Intel i7 - 2.4 - 3.4 Ghz
-placa video : NVIDIA GTX 765 2GB GDDR5
- RAM 8GB
e super merge orice joc... nu e nevoie de o aeronava sa te apuci de gaming

http://www.altex.ro/......5-free-dos
e putin mai scump acum. eu l-am luat cu 52 de mil. iar daca vrei sa iti faci un calculator cam tot pe acolo ajungi :) bafta!