| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat un cont premium de Minecraft, dar cred ca l-am luat degeaba, pentru ca pe PC-ul meu Minecraft se misca CA NAIBA DE GREU, dupa 5 secunde de la deschidere se blocheaza rau... Adica intru in meniu, toate bune pana cand dau Play Selected World si de atunci se blocheaza foarte rau... Ce pot face sa mai scap de lag?
Placa mea video e:
Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family 358 MB
Procesorul meu e:
Geniune Intel(R) CPU T1600 @ 1.66 GHz (2 CPUs), ~ 1, 7 GHz
RAM:
3072 MB
Multumesc!

10 răspunsuri:
| TheSoldier a răspuns:

Nu ii asculta pe acesti incompetenti! Eu rulez Minecraft cu 90 - 120 fps pe un pc din anii 90' : 2 ram, 1. 00ghz dual core, 256mb placa video. Tot ce trebuie sa faci este sa iti schimbi win-ul. Probabil ai instalat multe prostii de alungul timpului.

| anonim_4396 explică (pentru TheSoldier):

Foarte incompetent esti si tu, ca win n-are treaba cu MC

| TheSoldier a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene, impusca-te. Win-ul se schimba o data la 5-6 luni. Ai cumva cunostinte in domeniul IT?

| anonim_4396 explică (pentru TheSoldier):

Tipule, schimb windows-ul lunar... Tu ma iei pe mine cu d-astea? Si cum sa n-am cunostinte in IT? Tocmai ieri am schimbat SINGUR windows-ul...

| TheSoldier a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Daca schimbi un win asta nu inseamna ca te pricepi la Pc-uri.
2. Doar voiam sa te incurajez, pe acea piesa de muzeu nu o sa iti mearga niciodata mc bine.
3.Am uitat.
4. Dupa numele tau imi dau seama ce fel de persoana esti.
5.Ca sa vezi ca nu sunt scarba, tot te ajut si iti zic sa instalezi optifine si, daca esti asa de priceput, sa iti faci setarile video pentru o performanta mai buna. Pa!

| anonim_4396 explică (pentru TheSoldier):

Degeaba pui tu optifine pentru ca n-ajuta cu nimic. Din moment ce ai 0 FPS, nu ii poti face nimic.
0 FPS x 9999999999999999999999999 = tot 0 FPS deci nu te ajuta Optifine
In fine mi-am luat alt pc

| IonutGaby a răspuns:

Procesorul e slab, incearca unul de peste 2-2, 5 GHZ

Uita-te si iti dai seama de perfomantele procesorului http://www.cpubenchmark.net/......p?/cpu.php

| eustefan a răspuns:

Procesor foarte mic! Iti trebuie un procesor mai mare, sa zicem un dual core de 2, 6 GHz si iti va merge perfect.
P.S: Daca nu iti merge poti sa-mi dai mie contul de mc plz big grin!
O zi buna happy

| anonim_4396 explică (pentru eustefan):

Ce egoisti sunt unii oameni...

| eustefan a răspuns (pentru anonim_4396):

Egoist? De ce?