| anonim_4396 a întrebat:

Heya TPU! Am o problema pe care as vrea sa o rezolv fara a dezinstala windows 7 si sa bag XP sau 2000. Ieri mi-am instalat Need For Speed Carbon si m-am uitat putin peste readme. Zice ca doar pe XP/2000 merge, si asa si este. Cand dau sa pornesc nfs mi se inegreste ecranul, semn parca ar porni si dupa o secunda imi da o eroare si scrie asa: nfsc.exe has stopped working. iar jos imi dau doua solutii :
1.Sa inchid nfs.
2. Windowsul sa caute o solutie online.
Indiferent ce aleg nu se intampla nimic.Am cautat si pe google alte solutii dar nu am gasit decat ceva ce m-ar putea ajuta. Pe un forum am vazut un raspuns care spunea sa imi schimb setarile de pe windows 7 pe windows xp. Waterfuck? ce inseamna asta?
Cine raspunde la una dintre intrebari si functioneaza primeste fundita cu felicitari

2 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Încearcă să dai al doilea click pe executabil și de pe tabul compatibility să bifezi „run this program in compatibility mode for" și alege windows xp sp 2. Așa ar trebui să meargă.

| anonim_4396 explică (pentru Raul9004):

Tot nu functioneaza...