| Niklauss a răspuns:

Daca îl vrei da

| SonicAndrei a răspuns:

Tu consideri dacă merită sau nu.

| Cristian2003 explică (pentru SonicAndrei):

Ar merge bine fifa 17?

| SonicAndrei a răspuns (pentru Cristian2003):

Pe consolă merge bine orice joc care există pentru acea consolă. Față de calculator (unde există milioane de configurații diferite de calculatoare în toată lumea), pentru consolă, jocurile sunt optimizate special pentru ea fiindcă cei care fac jocul știu exact pe ce dispozitiv va rula jocul lor, cât de performantă este consola și ce limitări are. Vor optimiza jocul astfel încât să meargă bine pe acea consolă.
Totuși, versiunea de FIFA 17 pentru XBOX 360 (la fel și în cazul PS3) probabil că este vizibil inferioară celei pentru XBOX One, PS4 sau PC din simplul motiv că XBOX 360 nu mai este suficient de performant ca să poată duce jocul la capacitatea lui maximă (aici nu mă refer doar la grafică, ci și la realismul, animațiile, etc... ale jocului.
Îți spun din propria experiență că jucătorii s-ar putea să fie mai proști (la propriu) pe XBOX 360 / PS3 decât pe XBOX One, PS4 sau PC, dar va fi ok.