| anonim_4396 a întrebat:

Ia sa vedem daca dau de niste gameri!
Ma puteti ajuta sa aflu un joc?
Jocul l-am jucat prin 2012, era un first person shooter, jocul era impartit in 2 sectiuni, stilul jocului era ca lol-ul, trebuia sa capturam cat mai mult teritoriu pana ajungeam la baza, la inceputul jocului puteam alege daca sa facem parte din armata sau un grup de extraterestri, in joc puteai sa conduci masini, avioane, aveai diferite arme, la fel si extraterestri aveau nave spatiale si arme specifice extraterestrilor, o grenada de lansa un laser din cer, stiti cumva despre ce joc vorbesc? Am sa mai actualizez intrebarea daca imi vin in minte si alte idei legat de el.
Edit: la fiecare categorie (army/aliens) aveai diferite caractere sa le spunem asa, puteai sa alegi sa fi mecanic, aveai arme dar puteai repara si masini etc, odata ce te omorau erai respawnat la cea mai apropiata zona capturata.

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Enemy unknown de la xcom

| PringAloe a răspuns (pentru Crackman):

Din pacate nu asta, design-ul militarilor semana mult cu cei din call of duty

| dinaprilie a răspuns:

Daca din cei 40 m/am jucat vreo 15 si ultimii 15 nu. oare sunt za gamer?