| anonim_4396 a întrebat:

Ia sa vedem daca dau de niste gameri!
Ma puteti ajuta sa aflu un joc?
Jocul l-am jucat prin 2012, era un first person shooter, jocul era impartit in 2 sectiuni, stilul jocului era gen lol-ul, trebuia sa capturam cat mai mult teritoriu pana ajungeam la baza, la inceputul jocului puteam alege daca sa facem parte din armata sau un grup de extraterestri umanoizi, in joc puteai sa conduci masini de armata, tank-uri avioane, aveai diferite arme, la fel si extraterestri aveau nave spatiale si arme laser etc, o grenada de lansa un laser din cer, stiti cumva despre ce joc vorbesc? la fiecare categorie (army/aliens) aveai diferite caractere si in functie de caracter aveai avantaje si dezavantaje, puteai repara si masinile avariate etc, odata ce te omorau erai respawnat la cea mai apropiata zona capturata.

3 răspunsuri:
| Ciprian09 a răspuns:

Halo poate?

| PringAloe a răspuns (pentru Ciprian09):

Jocul este Enemy Territory Quake Wars din 2007, si este online, cu greu l-am gasit.

| Ciprian09 a răspuns (pentru PringAloe):

Salut,doar mi-am dat cu părerea, ma bucur ca ai găsit ceea ce ai vrut!