| ANF2004 a întrebat:

Îmi poate cineva un pc de gaming cu monitor în 2700 lei și sa mai reziste 2-3 ani?
Joc foarte mult for honor și as vrea sa încerc și alte jocuri. Am un laptop Asus rog gl552vw cu gtx 960m 4gb și procesor Intel Core I7 6700hq, dar nu prea mai tine asa mult jocurile cele noi.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Bazeaza-te pe asa ceva: http://bit.ly/2FpaP9x 2200g-2400 maximum, pornesti de la un 570, maxim 580 daca renunti la monitor, stocare destula, sursa buna cu certificare 80+ silver si semi-modulara pentru wire management, carcasa sa incapa tot, are si rgb-uri daca ai nevoie, placa de baza cu chipset bun si vrm bunicel, monitor chiar daca ai 5ms cu tine, rezolutie/pret/raport calitate ok. Recomand daca nu ti la carcasa ori sa schimbi cu ceva mai ieftin si sa tragi spre un 580 sa te duca mai mult, cum zici tu, ori sa mai adaugi macar un ssd de 120 pentru sistem sa "zboare". Un Wd green pe m.2 e destul.