| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca merita acest laptop Laptop Asus ROG GL552VW Intel Core Skylake i7-6700HQ 1TB+128GB 16GB GTX960M 4GB FullHD Gri. Il vreau in special pentru Dead by daylight si rust deoarece in prezent am un calculator cu procesor i7 de 3, 5 placa video gtx 660 de 2 gb si 8 gb ram si datorita faptului ca anul asta termin liceul si merg la facultate as vrea un laptop de gaming

6 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Nu iti lua laptopul acela! GTX960M e ca un gtx 750 ti pe pc, nu vei putea sa duci jocuri pe high cum ar fi qunatum break, watch dogs 2.Sistemul e bun cu acel i7 6700hq dar placa video strica tot, e cam slaba! GTX 660 m-am documentat e putin mai buna sau la fel ca gtx 960m, mai bine iti luai un laptop cu o placa video mai buna sau iti faceam eu un wishlist cu un PC, eu zic mai bine sa iti cumperi PC, sau poti sa tii schimbi placa video gtx 660 cu un gtx 1080 si vei duce orice joc vrei tu la detalii maxime cu totul pe ultra si pe rezolutie 4k(depinde ce monitor ai)!

| killerul898 a răspuns (pentru alexboss2020):

Nu prea as vrea sa bag bani in calculator ca nu umblu cu el dupa mine la facultate de aia voiam sa stiu daca ar merita un laptop ca stiu ca nu se ridica la nivelul unui pc dar totusi. sa mearga watch dogs 2 la high sau ceva de genu

| alexboss2020 a răspuns (pentru killerul898):

Ok! Atunci merita sa il cumperi!

| killerul898 a răspuns (pentru alexboss2020):

Mai sus ai scris ca, cu GTX960M care este pe laptopul asta nu duci watch dogs 2 pe high si acum spui ca poti

| alexboss2020 a răspuns (pentru killerul898):

Am zis ca merita sa il cumperi, wach dogs 2 poate o sa mearga pe high-ultra habar nu am, depinde de rezolutia ecranului daca este de 1366x768 100% vei duce watch dogs 2 pe high!

| dunhil29 a răspuns:

Da! Se merita fiecare banut! E si de la republic of gaming!