| alexandru11111 a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva de ce imi merge GTA 4 in lag adica sacadeaza, si se misca absolut la fel si le high si pe very low?, am aceste componente : 6gb ram, placa video radeon HD 6570 ( 1 gb, ddr3, pe 128 bity ), procesor AMD Fx-6300k ( 6-core de 3.5 gih ), nu imi explic de ce se misca sacadat, adica merge fluid 10 secunde dupa merge ` in poze ` dupa iar fluid.

3 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Gta iv este un joc foarte prost optimizat care pune in genunchi si siteme de 6.000 lei pe ultra si fullhd. Iar pe tine placa video nici nu te prea ajuta. Ai putea incerca sa instalezi si patch-ul pentru gta iv 1.0.4.0 pentru performanta, vei avea 10-15 fps in +, chiar 20 in unele cazuri
http://megagames.com/download/250856/0
Cred ca in acel.zip ai si ghid de instalare.

| alexandru11111 explică (pentru vidii):

Acelasi lucru se intampla acum si cu Mafia 2, si multe bug uri ciudate.

| Nustiucinece a răspuns:

Incearca sa faci update la placa video, sau sa cureti calculatorul poate fi si asta problema.