| HardCore7750 a întrebat:

Salut, Nu stiu de ce sacadeaza GTA 4 si pe low,
Am PC asa:
Procesor, Intel pentium dual core 2020 2.9 Ghz
Placa video, Sapphire radeon HD 7750 1 GB DDR 5
4 Gb RAM ddr3
Si sursa de 600 W (nu e prea buna sursa dar merge)
Si monitor 1024X768
E normal sa mearga sacadat?
Daca nu, cum fac sa nu mai sacadeze?

7 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Ai ultimele drivere la toate?

| HardCore7750 explică (pentru N0xEterniS):

Am driverele updatate de componente, nu stiu daca sunt ultimele

| N0xEterniS a răspuns (pentru HardCore7750):

Ma-Config.com

E gratis, il instalezi, il rulezi si iti spune la ce drivere poti face update!
Nu instala drivere daca nu cunosti producatorul, altele sunt corupte si o sa ai alte probleme dupa!

| HardCore7750 explică (pentru N0xEterniS):

Si driverele ar putea fi vina?

| N0xEterniS a răspuns (pentru HardCore7750):

Sa stii ca in unele cazuri da! La drivere si la Windows trebuie facut update cand este posibil!

| mihaik9917 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema; merge sacadat si pe low; nu e neaparat de vina calculatorul...ci sistemul de operare; GTA 4 RULEAZA DOAR PE WIN XP SAU VISTA>>> eu am win 7 si un calc foarte performant dar cum am mai spus e de vina sistemul de operare! sper ca te-am ajutat (am fost si la Mediagalaxy si pe cutia originala de gta 4 scrie ca iti trebuie win xp sau vista)

| N0xEterniS a răspuns (pentru mihaik9917):

Pai si eu atunci, cum l-am jucat pe windows 7 home premium?
Ai Compatibility modewinking