| AlphaPower a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce e cu jocul "osu!"? Adica sa imi spuneti cum se joaca.Am cautat pe site-uri sa vad cum se joaco ascest joc dar nu prea m-am prins.

1 răspuns:
| xRaduC a răspuns:

E simplu ce ai de facut happy Jocul este in sine un joc de ''mentine ritmul''. Care este scopul acestui joc si ce avantaje vei avea jucandu-l? Asculti muzica in timp ce iti imbunatatesti viteza de reactie, mecanicile tale cu mouse-ul, dar si rabdarea.
Initial, vei primi hartile jocului default odata cu instalarea jocului, care sunt impartite pe dificultati (le poti sorta cum doresti, dar masurarea dificultatii se face in functie de stelutele acelei ''harti''). Vei vedea ca sunt mai multe Modes si Mods. Modes schimba modul de joc, iar Mods iti ofera posibilitatea sa castigi mai usor rank, sau doar sa faci anumite harti mai usor sau pentru distractie. De ce il joc? Imi place, e placut sa vad cum ma imbunatatesc pe zi ce trece atunci cand il joc si ca intrec atatia oameni. E un joc chiar bun, de care am aflat destul de tarziu (in 2014 august).
Tot ce ai nevoie este un mouse, tastatura, niste casti si un birou/masa la care sa stai (evident, si celelate lucruri gen netul) si poti sa joci fara probleme acest joc. Poti incerca sa dai click-uri cu mouse-ul, iar dupa ce intelegi ce ai de facut, poti trece la tastele Z si X, pentru a nu strica mouse-ul tongue. Ca sa iti dai seama ca ai inteles, poti face tutorialul jocului si o harta simpluta. Cand iei nota de A sau de S sau chiar SS, poti spune ca ai inteles ce ai de facut. Daca mai alte nelamuriri, spune-mi. happy In caz de ai vrea sa ma adaugi pe osu!, aici este id-ul meu: XtrZPlayer.