| alexanders2000 a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste jocuri care sa mearga pe un laptop Acer extensa 5630
are 2 procesoare de 2 gb
3 gb ram
512 mb placa video
am racitor la laptop dar sa stiti ca daca ma joc jocuri gen pes 2012
mi se incalzeste prea tare
deci nu jocuri din astea care necesita asa mult
jocuri care sa fi misto si sa nu necesite foarte multe cerinte
ex:call of duty 3, nfs underground 2, nfs most wanted etc.

Răspuns Câştigător
| LyonSsS a răspuns:

Tot ce poti gasi la categoria de MMORPG iti merge. Si la jocuri PC te poti juca lejer : Tom Clancy Splinter Cell : Conviction, Hitman Absolution, Far Cry 3, Assassin’s Creed III plus repet, trebuie sa iti cureti procesrou la laptop ca de aia ti se incalzeste

| alexanders2000 explică (pentru LyonSsS):

Iti multumesc foarte mult cea ce mi-ai zis de procesor
pe bune chiar imi merge far cry 3? ca pe can you run it zice ca nu merge

| LyonSsS a răspuns (pentru alexanders2000):

Daca e inclus la cerinte de sistem mnime ar trebui sa iti mearga. La fel poti scrie pe google far cry 3 system requirements si poti da click pe primele site-uri sa vezi daca te incadrezi. eu zic ca ar trebui sa iti mearga

| alexanders2000 explică (pentru LyonSsS):

Ok mersi

6 răspunsuri:
| LyonSsS a răspuns:

Exista un blog de jocuri romanesc, numit www.ggames.ro si gasesti acolo sectiune de jocuri pentru PC, cu review complet, trailer, gameplay pareri pro si contra, dar mai ales CERINTE DE SISTEM. Vezi ce jocuri iti plac si daca iti merg si baga mare;)

| alexanders2000 explică (pentru LyonSsS):

O sa ma uit pe site dar zi tu unele

| alexanders2000 explică:

Cine de jocuri care imi plac primeste funda