| Tavalaionut a întrebat:

Imi spuneti si mie dc nu se poate nimeni conecta la metin pe serverul meu facut cu hamachi? doar ii am in lista la hamachi si nu se pot conecta...le da "eroare conectare la server" dc?

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Ca sa poata conecta cineva la tine pe server trebuie ca cel care are servarul adica tu sa dezactivezi urmatoarele lucruri:
-Antivirusul (dezactivezi ori il inchizi) daca ai AVG dezistaleazal.

Start=Control Panel=Administrative Tools=Services
Mai intai dai Stop si dupa aceea Disable urmatoare servici:
-Computer Browser
-Windows Defence
-Windows Firewall
-Windows Search (sa ruleze mai bine sistemul).

Si gata toti playeri se pot conecta la tine fara nicio problema.
PS:Trebuie sa ai si portmapul deschis cu toate porturile ca sa intri pe server.

Mult Succes!
Si nu uita sa dai funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.