| mihai2019 a întrebat:

Am un server de metin 2 pe hamachi, le-am dat prietenilor mei sv de hamachi am configurat in navicat, le-am dat serverul de metin si cand dau sa intre pe el le spune "Eroare la conectare la server" va rog spuneti-mi ce are, dau funda!

Răspuns Câştigător
| IFlorin97 a răspuns:

Trebe sa folosesti si portmap, sa ai pcu bun sa nu cada daca deschizi internetu si sa dezactivezi firewallu.

| mihai2019 explică (pentru IFlorin97):

Trebuie sa am router? (pentru ca am)

2 răspunsuri:
| IFlorin97 a răspuns:

Din cate am inteles eu depe net ca merge sa ai ip static cu routerul, dar nu stiu sa il configurez, oricum daca e pe hamachi nu ar trebui sa fie o problema cu internetu