| GermanDianaAlexandra a întrebat:

In Minecraft 1.5.2 apare Herobrine? Ca un prieten mi-a spus ca l-a vazut, dar eu nu reusesc sa dau de el si nuciunul dintre noi nu are MOD... Am incercat sa ma culc, dar nu imi apare niciun vis... sau trebuie mai intai sa-l vad ca sa am vise?

Răspuns Câştigător
| vwave a răspuns:

Exista cu mod... dar am auzit niste zvonuri ca exista si asa "Herobrine minerul fratelel lui steve"

25 răspunsuri:
| CineTeCrezi a răspuns:

Nu exista Herobrine prietenul tau e drogat cu iarba de pascut si tu cu naftalina ca il crezi...

| ゼロの a răspuns:

Eu stiam ca povestea lui Herobrine a inceput cand un tip de pe net a pus fata lui Steve pe un cub din ala si la numit Herobrine, el a incercat sa faca o gluma, dar fiindca gluma a prins cei de la Mojang au scris pe updaturile de la minecraft ca l-au scos pe Herobrine, doar ca sa sperie lumea cum ca ar exista un astfel de personaj.
Dar ei de fapt au introdus o textura inofensiva a lui Steve fara ochi, care apare foarte rar, probabil dupa ore intregi de joc si care sta pe ecran pana la 5 secunde. Si faza cum ca ai acele vise, banuiesc ca sunt doar zvonuri sau falsuri. Si eu joc minecraft de cam 1 an si sincer sa fiu nu l-am vazut deloc.
Mai incearca sa cauti, insa fara mod sunt sanse aproape nule sa il gasesti. big grin

| leonardrd a răspuns:

Sall,eu joc minecraft de mult timp.Da, intr-adevar am vazut semne de-ale lui Herobine, i-am vazut totemul si multe altele...Insa nu l-am vazut, am auzit zvonuri ca e invizibil, e prea rapid.Ok, totusi iti urez succes.Sa stii ca nu l-a vazut nimeni,asa cred. Oricum eu as vrea ca sa dai de el, si sa ai grija, ca el iti poate distruge casa si iti poate fura din cufere! De exemplu, eu stateam cu un prieten in casa dupa minecraft si deodata am luat foc amandoi, deci sunt sanse de 60-70% sa existe, asa cred.Sunt aproape profesionist! Funda?

| Alex_Florin_1980 a răspuns:

Herobrine este real este un virus-fantoma. Cei de la mojac au pus prima data un mic update cu herobrine ca sa-i sperie pe playeri dar dupa foarte multi oameni n-au mai jucat asa ca l-au scos dar din unele versiuni n-au reusit sa-l scoata deci de asta apare in unele versiuni.

| robert0802004 a răspuns:

De obicei trebuie mod pentru asta principala chestie ca Herobrine e dupa tine se intampla lucruri stranii flacari, dispar blocuri etc. Poate prietenul tau tea pacalit nai de unde sa stii daca vrei sa il vezi pe Herobrine intra pe minecraft beta sau alpha dar cred ca e pe beta.

| robert0802004 a răspuns:

Dibn cate stiu se spune ca Herobrine e un fost virus al minecraftului ca pe minecraft de la 1.0 in sus scrie removed herobrine dar a existat si minecraft beta si minecraft alpha si nu cred ca scria asa si se mai spune ca creatorul jocului pe nume Notch nu la bagat pe minecraft si de curand a aparut si pe minecraft pocket edition.

| robert0802004 a răspuns:

Sincer herobrine nu exista decat in minecraft bete si alpha prietenul tau t-ea pacalit avea mod daca l-a vazut pe 1.5.2 -_-

| Boss_Cris_1995 a răspuns:

Hei! Daca ai skipe da-mi-l si iti spun eu insumi 2 apariti a lui Herobrine in lumile care am jucat. Daca nu ai spune si ti le scriu!

| Daraban_David_1988 a răspuns (pentru Boss_Cris_1995):

Eu am skype ma cheama daviddaraban18

| mihneadan a răspuns:

Din versiunea 1.0.0 scrie -Removed Herobrine..normal ca nu exista

| Ciurlica_Cretu_Irina_1997 a răspuns:

Herobrine exista, dar cu mod. Daca ai mod, poti sa il spawnezi si il poti omori. Insa, herobrine, real, real, fara mod, nu prea se poate.Doar in primile sau doar in prima versiune a minecraftului. Sper ca te-am ajutat.

| Alexandru_Vlad_1997 a răspuns:

Deci tu esti cel mai prost om
ca sa il vezi pe Herobrine trebuie totem intai 2 blockuri gold jos si sus 2 blockuri de pamant din nether pe al treilea block din acel stalp vezi fata lui steve cu ochii albi si dupa ce aprinzi focul vezi fata lui steve dar cu ochii rosii si singurul frate lui Herobrine este Notch sunt vitregi, Notch e singurul care poate sa il invinga pe Herobrine de adevaratelea adica cand tu il omori in minecraft el de fapt trimite clone de ale lui.Notch stie singura cale de al invinge fara Notch nu il poti bate frt imi pare rau asta e adevarul.

| Dumitrescu_Razvan_1973 a răspuns (pentru Alexandru_Vlad_1997):

Poti sa il bati trebuie doar sa dezinstalezi minecraftul si gata s-a rezolvat

| Noth1936 a răspuns:

Prietenul tău tea păcălit.Herobrine nu există. Exista dar cu mod.
Dar sunt zvonuri ca Herobrine poate fi invocat.

| Daraban_David_1988 a răspuns:

In minecraft 1.7.2 i-am vazut pe herobrine si Notch! cu un prieten.nu a fost vis, a fost realitate.iti dau acest sfat, ca in 1.7.2 zici de trei ori:Notch, Notch, Notch! vine notch.dar daca strigi asa:Herobrine, Herobrine, Herobrine! eu sper ca te-am ajutat. bay bay!

| Dumitrescu_Razvan_1973 a răspuns (pentru Daraban_David_1988):

Da si daca strigi am incalecat pe un ender dragon de 3 ori apare un ender dragon si poti sa il calaresti si am incalecat pe o sa si v-am supus incantatia asa

| colsc43 a răspuns:

Nu exista herobrine daca vrei sa joci trebuie sa ai modul dar nu iti zic sa te opresti din cautat eu am vazut cateva animale ciudate cu ochii albi si cateva fulgere

| colsc43 a răspuns:

Nu exista herobrine daca vrei sa joci trebuie sa ai modul sau incearca cu caseta 11 dar nu iti zic sa te opresti din cautat eu am vazut cateva animale ciudate cu ochii albi si cateva fulgere

| Andreiblue2 a răspuns:

Herobrine este un fel de virus care incearca sa corupa minecraftul eu l-am vazut ma speria mereu el de fapt urmareste toti playeri pana cand se arata si face jumpscare pe mine m-a teleportat pe un bloc de beedrock si m-a omorat si a facut si un jump scare crying
Deci cred ca cel putin 90% e real

| Priceputu_Sanda_1987 a răspuns:

Herobrine ezista ca l-am gasit itro mina cu 4 zobi si un portal

| Jercan_Mircea_1979 a răspuns:

Ha...Herobrine exista! S-a spaunat langa mine cand eram pe survival.Versiunea pe care l-am vazut era 0.14.1.Acum tu nu crezi.Dar sa-ti zic ceva:Un om l-a vazut si a trimis mesaj lui Notch:Ai cumva un frate? El azis da, dar nu mai este printre noi.Concluzia creppy:Herobrine era mort in timp ce juca.Si mortilor li se decoloreaza partea pupilei devenind ALBA. Exact ca la Hrobrine! TU POTI CREDE SAU NU, DAR TEORIA MEA A FOST CA hEROBRINE O FANTOMA!

| Vatavu_Marian_1978 a răspuns:

Herobrine nu mai e înainte era dar acum au scos mojangul pe herobrine din toate versiunile degeaba cautati nu mai este.
Doar cu moduri, nu mai e cel real.
Daca gaseste cineva ceva sa scrie aici.

| StefanStanescu a răspuns:

Prietenul tau te-a pacalit.Herobrine nu exista.