| 70NCU a întrebat:

Inca odata... Salut TPU, revin cu problema la World Of Tanks. Cand intru il el imi apare imaginea alba si se inchide, am incercat sa il reinstalez. degeaba. Va rog frumos, ajutati-ma. Dau Fundaa!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

CE PLACA VIDEO AI? Cerintele de sistem sint frectie, eu aveam un X2 4000+ inainte si mergea abia-abia. Daca poti overcloca procesorul, sa stii ca ajuta destul de mult. Nasol ca n-ai macar 2 GB ram...

15 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Iar configuratia ta hardware si software trebuie ghicita, nu?

| 70NCU explică (pentru KodrutZ):

Nu stiu, am auzit ceva de un plug-in...

| 70NCU explică (pentru KodrutZ):

Daca m-ai ajuta ti-as fi foarte recunoscator.
Multumesc anticipat!

| KodrutZ a răspuns (pentru 70NCU):

De cind a incput sa se intimple asta? folosesti moduri/skinuri? Scoate-le si vezi daca merge fara ele. Daca nu, celelalte jocuri merg ok?

| 70NCU explică (pentru KodrutZ):

Nu folosesc, jocul e CLEAN. Doar ce voiam sa incep sa joc, dar nu stiu ce are. Te rog frumos ajuta-ma.

| KodrutZ a răspuns (pentru 70NCU):

Deci nu l-ai mai jucat. Zi ce procesor/memorie/placa video/sistem de operare ai. Pe Windows XP mai face WoT nazuri, pe 7 merge ca uns (cel putin in cazul meu, atit pe xp cit si pe 7 folosind aceeasi placa video).

| 70NCU explică (pentru KodrutZ):

Win XP SP3, Intel(R) Pentium(R) 4, CPU 2.80 GHz, 1.00 GB RAM

| KodrutZ a răspuns (pentru 70NCU):

Placa video? Sistemul e FOARTE slab pentru WoT, eu pe XP aveam 2 GB ram si tot mai facea figuri, pe windows 7 acum am 8 GB si nu a mai crapat/facut probleme de cind mi-am facut upgrade-ul.

| 70NCU explică (pentru KodrutZ):

Deci nu as putea sa il fac sa mearga, am vazut pe WoT cerinte de sistem si... erau in regula. Sa il fac macar se mearga, si blocat. Dar sa mearga!

| 70NCU explică (pentru KodrutZ):

Nu stiu ce placa video am...

| KodrutZ a răspuns (pentru 70NCU):

Scrie in garantie/factura, iar daca nu, sint 12328323312 de metode pentru a afla asta. GPU-Z, par example - http://www.techpowerup.com/gpuz/

| 70NCU explică (pentru KodrutZ):

Am downloadat programul respectiv.

| KodrutZ a răspuns (pentru 70NCU):

Bun, si ce zice?

| 70NCU explică (pentru KodrutZ):

Uite idu meu de mess sa vorbim mai deschis : yo_kris_yo

| 70NCU explică (pentru 70NCU):

Il iei sa vorbim?

| KodrutZ a răspuns (pentru 70NCU):

CE PLACA VIDEO AI? Cerintele de sistem sint frectie, eu aveam un X2 4000+ inainte si mergea abia-abia. Daca poti overcloca procesorul, sa stii ca ajuta destul de mult. Nasol ca n-ai macar 2 GB ram...