| anonim_4396 a întrebat:

Incercam sa filmez un gameplay pe telefon pentru a-l posta pe YouTube si cand am incheiat nu se auzea nimic, doar un bazait. vocea mea deloc. Folosesc microfonul castilor, deoarece microfonul extern ( al telefonului ) este infundat / nu se aude foarte bine. Si zicea in aplicatia cu care filmez ( Du Recorder ) ( am testat si alte aplicatii si aceeasi problema ) sub optiunea : Inregistrare Audio " Utilizati difuzorul, inregistrarea interna nu e permisa de catre Andoid in prezent ". M-am uitat la permisiunile acordate aplicatiei, totul in regula.
Tin sa mentionez ca pe laptop microfonul merge perfect.
Si inca ceva. Nici in voice recorder nu merge sau alte aplicatii sociale ( Messenger, Discord. )
Dau funda, multumesc.!

3 răspunsuri:
| Valentin1321 a răspuns:

Trebuie sa intri in MTK ENGINEER MODE

| tpuuser100 a răspuns (pentru Valentin1321):

Si ce trebuie sa fac mai departe?

| Valentin1321 a răspuns (pentru tpuuser100):

Sa te duci la hardware testing si sa setezi la audio valoarea dorita