| KimmyNaNa a întrebat:

(Intrebarea este pentru cei ce joaca Metin2)Cum pot lupta de pe cal si cum pot mari nivelul calului? Ca sa pot sa lupt de pe cal am dat calului Iarba maimutei normale dar nu s-a intamplat nimic.

Răspuns Câştigător
| BlackStar27 a răspuns:

Ca sa poti lupta de pe cal, calul trebuie sa fie armat ( sa aiba lv 21). Poti mari lv-ul calului ducand medalie de cal la grajdar.
Iarba maimutei normale se da atunci cand moare calul, pentru a-l readuce la viata.
Bafta.

| mircea_8413 a răspuns (pentru BlackStar27):

Adica duci medalii la grajdar eu am 3 medalii de cal in inventar si cum fac sa i le dau/?

2 răspunsuri:
| ionutcs16 a răspuns:

Deci
Pentru a ataca de pe cal, calul trebuie sa fie cel putin lvl 11(maxim 30).
Nivelul calului se poate mari cu ajutorul medaliei de cal.
Iarba mai mutei te ajuta atunci cand ti-a murit calul.