| anonim_4396 a întrebat:

Jocul "Sims 2" este continuarea de la "Sims 1"? Si "Sims 3" de la "Sims 2"? worried As vrea sa iau jocul de pe net,, dar ca sa-l inteleg trebuie sa il iau de la inceput? tongue Si se nu se termina niciodata?happy Adica, mi l-ati putea explica? E misto, plictisitor, ce facem?tongue Stiu ceva, ceva dar am nevoie de pareri.

5 răspunsuri:
| ღChloeeღ a răspuns:

Ok, deci nu prea am inteles mai nimic din aceasta intrebare care sincer nu prea are logica, dar imi dau seama ca e in legatura cu Sims. Sims 1 este continuarea lui Sims 2 iar sims 3 este continuarea lui Sims 2. Si nu trebuie sa le ai la inceput, deoarece jocul nu e pe etape ( doar difera vizualizarea si simsii). De ex. Sims 3 e mult mai real pe cand Sims 2 e exact un joc de pc, iar Sims 1 deja e foarte inapoiat.
Oricum... Nu trebuie sa le ai de la inceput. Ia-l pe care vrei, deoarece nu ai ce intelege din joc, deoarece e doar un joc happy

| CautNume a răspuns:

Tu nu ai habar despre ce e vorba dar vrei sa joci? ma rog
in sims faci oameni si "te joci cu ei" le controlezi viata faci case etc...
sims 2 este imbunatatit fata de celalalt (are mai multa mobila si mai multe culori etc.)si la fel si cu sims 3
pe langa astea mai sunt si altele de exemplu sims 2 H&M care "se adauga" la sims 2 adica pe langa celelalte haine se adauga si cele de acolo
si daca o sa joci mai bine iti iei original
aa si uite si cateva parola : motherlode, maxmotives. trebuie sa scrii asta dupa ce apesi pe "CTRL TAB si C" in timp ce esti in casa omului (simului)
mie imi place cel mai mult sims 2 cu toate celelalte CD-uri din coletie (sims 2 ikea etc...) dar nu am jucat sims 1
sper ca nu te plictisesti citind toata asta...

| Melindutza a răspuns:

Pai..."The Sims 2" e o versiune mai buna a jocului "The Sims 1".iar "The Sims 3" e continuarea la "The Sims 2" (mai suns la "The Sims 2" si alte versiuni). Uite un site unde poti afla mai multe versiuni la "The Sims 2" (P.S. nu trebuie sa joci din nou "The Sims 1" pentru a intelege "The Sims 2".si nu se termina niciodata pentru ca la "The Sims 2" va trebuisa o iei de la inceput sa iti faci familie, casa etc.). pentru "The Sims 3" iti trebuie un calculator bun ca sa mearga. daca merge bv;)
http://ro.wikipedia.org/wiki/The_Sims
http://ro.wikipedia.org/wiki/The_Sims_2
http://ro.wikipedia.org/wiki/The_Sims_3

| Melindutza a răspuns:

Pai..."Sims 2" e o versiune mai buna a jocului "Sims 1".iar "Sims 3" e continuarea la "Sims 2" (mai suns la "Sims 2" si alte versiuni). Uite un site unde poti afla mai multe versiuni la "Sims 2" (P.S. nu trebuie sa joci din nou "Sims 1" pentru a intelege "Sims 2".si nu se termina niciodata pentru ca la "Sims 2" va trebuisa o iei de la inceput sa iti faci familie, casa etc.). pentru "Sims 3" iti trebuie un calculator bun ca sa mearga. daca merge bv;)
http://ro.wikipedia.org/wiki/The_Sims
http://ro.wikipedia.org/wiki/The_Sims_2
http://ro.wikipedia.org/wiki/The_Sims_3

| ExeTron a răspuns:

E cea mai proasta forma de exprimare de cand raspund la intrebarile celor care chiar au nevoie de ajutorstraight face