| spikethecool a întrebat:

La League Of Legends de cate ori trebuie sa ai ban timp de o saptamana ca dupa aceea sa ai ban permanent?

Răspuns Câştigător
| Alinn98 a răspuns:

Banurile sunt date de un fel de computer.Un bot care analizeaza cam tot ce ai facut incepand la reporturile tale de pe "The Tribunal" până la meciurile in care ai dat leave.

De ex. eu iau warning, ban 2 zile, ban 1 sapt, ban 2 sapt si dupa constientizez ca e prea mult deci ma opresc. Urmatorul ban il iau peste vreo 3 luni dar in tot timpul asta nu am facut nici feed nici leave nimic, astfel mie resetândumi-se banurile.

Ban permanent iei doar daca ai facut vreo frauda si ai fost prins de ex ai facut refferal si ai fost gasit de un red / riot sau pe motive rasiale dar astea find extreme.