| alex040599 a întrebat:

La urmatoarele specificatii, credeti ca pot duce Battlefield 3 multiplayer pe minimum?
AMD Phenom 2 9650 x4 2.3 Ghz
4 Gb RAM
Nvidia 9600 GSO 512(placa are 1 Gb)
Windows 7 x64
Vreau sa il cumpar, dar nu vreau sa il tin in raf pentru ca nu il pot juca.

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Daca nu dai mai mult de 800 lei pe el e ok, daca da....atunci mai strange, ca bf3 ar rula pe setari minime-medii pe placa aia, dar daca mai pui bani il joci pe high

| Justananonim a răspuns:

Il duci linistit da naiba cauta si tu pe net Battlefield 3 system requirements nu e greu si vezi acolo

| alex040599 explică (pentru Justananonim):

Nici nu vrei sa stii cate am cautat despre Battlefield 3...
Problema era la placa video.Ei spun 8800 ca minim.Am comparat cele doua placi, iar 8800 e cam cu 8% mai buna.Am jucat singe-playerul si mergea cam rau, dar am inteles ca este( cum zic englezii) mai "gpu heavy".De aceeea nu sitam ce sa fac