| anonim_4396 a întrebat:

Laptop Gaming ASUS ROG Strix G15 G512LI cu procesor Intel® Core™ i5-10300H pana la 4.50 GHz, 15.6", Full HD, 144Hz, 8GB, 512GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB, Free DOS, Black

Sau

Laptop Gaming MSI GF63 Thin 9RCX-1068XRO, Intel Core i7-9750H pana la 4. 5GHz, 15.6" Full HD, 8GB, SSD 256GB, NVIDIA GeForce GTX 1050Ti Max-Q Design 4GB, Free DOS, negru

Sunt indecis

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Primul, desi placa video ar adauga la pret destul de mult, plus SSD-ul mai mare. Procesoarele sunt identice.
Ambele variante sunt excelente pentru un laptop de gaming, nu insa si pe partea de stocare, unde clar nu as merge pe un SSD atat de mic de 256.
Insa, daca nu ai banii, a doua varianta isi va merita banii.

1 răspuns:
| marinaru777 a răspuns:

Primul are 144Hz si ssd mai mare in al doilea trebuie sa schimbi hdd ul si chiar daca schimbi tot nu faci acei 144Hz la ecran care conteaza foarte mult.