| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Laptop pentru jocuri.
1200 lei pls

Cs go, fortnite, lol, gta 5, valorant, minecraft

Răspuns Câştigător
| Serbanok a răspuns:

Ideea e ca, da, iti vor merge, daca nu te deranjeaza sa ai totul pe very low, pe o rezolutie mica, si sa iti mearga in 30 fps, hell, am trait 4 ani cu 2 laptopuri, unul cu Intel hd 2000 si altul Intel hd 4400, asa ca daca te chinui, iti vor merge, dar daca vrei o experienta decenta, incat jocurile sa iti mearga bine pe o rezoluite decenta si graficile pe low (presupun ca grafica nu te intereseaza din moment ce esti pe un buget asa mic), un pc de cam 1700-2000 de lei te poate satisface, sau daca ai deja un pc, ai putea incerca sa iti pui un GT 710, placa de 200 lei, duce GTA V in 50 fps cu totul pe low, dar daca ai laptop, poti incerca sa iti pui placa video externa, unde o sa ai nevoie si de un PCI Express, care te mai costa inca 200 lei; pe scurt, pentru o experienta buna, incat sa iti mearga toate jocurile actuale (pe un buget maxim, practic cea mai buna experienta pe care o poti avea la cel mai mic pret), e un PC second hand, sau refurbished cu un i5-2400k cu GTX 1050 Ti, sau daca vrei ceva foarte foarte FOARTE ieftin, la care sa iti mearga jocurile pe setari low, la o rezolutie decenta, i3-9100f cu GT 710

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Buna gluma, am ras. Cu 1200 de lei ai noroc daca se deschide minecraftlaughing

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Wr3nch):

Dar un pc? Am auzit ca la un pret performanta pc-ului este peste cea a laptopului

| Wr3nch a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Tot acolo. La banii astia nou il ei cu o placa integrata, si probabil cu un procesor vechi de cativa ani. Gaming decent pe PC scoti de la 2500+.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

De banii aia te faci doar cu o placa video decenta de pc. La 1200 de lei iti merge la grafica maxima Tetris si Snake

| Darky000 a răspuns:

Nu merita calculator sub 2000, mai strange sa iti iei de atleat 3000. sa iti tina ceva, nu o sa gasesti tu la 1200 sa duca toate alea, daca iti duce minecraft e bine.