| F4ntomita a întrebat:

Ar fi ok PC-ul asta? As vrea sa ma joc LoL, Minecraft modat, Fortnite si Valorant.

https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4281106/

Sursa e ok sau imi trebuie una de 650W?

Răspuns Câştigător
| kb9 a răspuns:

Ar merge si cu 400W, ma rog...nu stiu ce e cu foamea asta de curent a 'gamerilor' si pune 16 GB de ram, procesorul grafic o sa manance 4(chiar daca ai si o placa video dedicata, pc-ul le foloseste pe ambele) si daca ai 4, mai foloseste windows-ul si app-urile si ramai cu 1-2GB pentru gaming...naspa!

1 răspuns:
| Utilizator23124 a răspuns:

Ar trebui sa poti juca fara probleme, doar sa te asigura ca componentele se potrivesc. In legatura cu sursa, poti cere ajutor unui specialist pcgarage in acel chat, iti va raspunde prompt, la mine a durat 5 minute maxim si este mai ok o parere a celor din domeniu.