| Americanisx a întrebat:

M-ar interesa parerea voastra, pentru ca as dori sa achizitionez
un i5 4590 impreuna cu o placa de baza fatal1ty.
Ma intereseaza sa stiu daca se misca bine in jocuri gen Battlefield 4, GTA V etc...
Alta intrebare, am vazut niste clipuri in care acest processor ducea Gta v cu placa video integrate Hd 4600, chiar il poate duce? Pt ca are cerinte cam mari la gpu.

2 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Am si eu acelasi procesor impreuna cu un gtx 970 si 8 gb ram.Procesorul este unul foarte performant, sta 50c in full load timp de mai multe minute.

Din moment ce acel videoclip arata 30 fps inseamna ca da.Acuma depinde foarte mult ce ram are.Cand esti pe placa integrata ea foloseste din memoria ram, asa ca 8 gb in dual channel si cu frecventa de 1800+ duce aproape orice joc din 2013-2014.

| Americanisx explică (pentru TechGuyTpu):

Am uitat sa mentionez dispun de un gpu R9 280 OC 3GB DDR5
Si am si 8 gb ram dar frecventa lor e de 1600.