| Girly97 a întrebat:

Ma ajuta cineva priceput la Counter Strike 1.6? Am inceput de ieri sa joc pentru ca mi-am vazut fostii colegi de liceu jucandu-se la ora de TIC intr-una si fratele meu acasa. Am jucat in clasa 4-a Call of Duty si sunt cat de cat invata cu jocurile de tip shooting. Dar nu prea ma pricep la acesta. Daca aleg sa fiu in echipa TERRORISTS apar niste soldati lanaga mine dar nu trag in mine. Apoi trebuie sa fac ceva intr-un minut si 44 secunde dar nu stiu ce. Daca aleg echipa COUNTER TERRORISTS sunt singura in joc dar ma vad alti soldati si ma omoara imediat. Ce gresesc?

1 răspuns:
| alexandru5678 a răspuns:

Daca alegi echip T ( a teroristiilor ) obiectivul tau este sa plantezi bomba in site-ul celor de la CT ( counter terrorist), Iar daca esti in echipa CT trebuie sa pazesti acel loc, acel site, sau sa dezamorzesi bomba in caz ca ea este plantata. Cs 1.6 se poate juca ori cu boti ( singleplayer, ori multiplayer)

Ai un tutorial aici cu jocul ( jocul difera de versiune dar contine tot aceeasi treaba) : https://www.youtube.com/watch?v=xF_li1lL058