| Ionut2143 a întrebat:

Ma joc Microsoft Flight Simulator X. Toate bune si frumoase pana la aterizare. Care stie cum sa aterizez?

4 răspunsuri:
| Costei_Calin_1993 a răspuns:

1.flapsurile la 100%
2.sa fii paralel pe pista in lungime
3.motoarele la putin mai sus de minim si tine minte tu cand incepi aterizarea trebuie motoarele la 0% si cand vezi ca avionul cade incerci sa tii botul in sus da vezi sa nai inaltime mare
BAFTA!

| Ionut2143 explică (pentru Costei_Calin_1993):

Dar toate astea nu se pot face cu pilotul automat? ca sa nu mai am atata de lucru

| xpppppp a răspuns:

Hey salut si eu joc fsx si mi-a luat mult timp sa invat sa aterizez dar a meritat mai intai cand esti in fata pistei si esti aproape dai motoarele pe 165 kn(noduri maritime) si cand atinge pista deschizi spoiler brake si dupa dai pe f2 ca sa dai motoarele pe reverse eu fac toate astea fara pilot automat dupa mai mult antrenament o sa reusesti incepe cu avioanele mai mici si dupa te ridici la mai mari cum ar fi b737 sau airbus a320 sau chiar mai mari.Succes!