| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a întrebat:

Ma puteti ajuta, m-am apucat acum 2 zile de Cs Go si cand bag competitive nu inteleg ce vor sa spuna aia prin long, short si mi se pune mie acolo pentru vot daca sa primesc kick sau nu si nu mai inteleg nmc. Iar rankurile unde le vad? imi arata acolo private 3 si care mai is dar ma refer la alea silver 1, 2 etc. Eu is mai noob deci fara hate pls

3 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

Rank-ul (Silver, Gold Nova etc) o sa-ti apara dupa ce castigi 10 meciuri de competitive, pe baza kill-urilor si scorului din meciuri vei fi bagat in Silver, Gold Nova, Master Guardian etc. Long, Short, Mid etc sunt zonele hartii, asta n-am cum sa-ti explic, iti arata intr-un colt in ce zona te afli. Poti cauta harta pe care vrei sa joci pe internet si vei vedea acolo toate zonele, de exemplu Dust 2 ( http://imgur.com/lV3YHqY ). Dar eu nu-ti recomand sa joci pe Dust 2, vei da doar de rusi si de hackeri. Poti incerca sa joci pe Inferno, Cache, Mirage sau Cobblestone.

| KoxeOfficial a răspuns:

Rank o sa iti apara dupa ce vei castica cel putin 10 meciuri competitive, cu cat mai multe killuri cu atat mai repede vei ajunge in silver si restul rank-urilor. Cat despre Long, Short, Mid sunt zone ale mapei. Daca joci pe dust acest tutorial te poate ajuta (https://www.youtube.com/watch?v=Q1RB8DC-b0M).

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică (pentru KoxeOfficial):

Mersi si da, chiar pe de dust 2 joc