| Florin242006 a întrebat:

Ma puteti ajuta? Vreau un PC aproximativ ieftin (1500 lei) niste sugestii?(vreau sa joc gta 5 si cs go in special)si sa iau separat carcasa cu toate componentele.

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MoonWolf a răspuns:

Ti-am facut un whishlist.
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4276450/

Din pacate, placa video pe care am vrut sa o pun in whishlist, nu mai era in stoc pe Pc Garage, asa ca am cautat pe internet si am gasit-o pe eMAG. ).

https://www.emag.ro/......D5B11QBBM/

Carcasa o cumperi tu, sau folosesti ce ai acum, de asemenea nu am inclus hdd, pentru ca, sa fim sinceri, in zilele de astazi, mai ales cu windows 10, fara SSD, se vede foarte mare diferenta in viteza.

De asemenea, sa un uiti de pasta termoconductoare pentru procesor.

Si inca un lucru, nu o sa fie fix 1500 lei, poate ajunge pana la 1600-1650, depinde ce carcasa iti iei.
Da te asigur, merita sa dai cu 150 lei in plus.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru MoonWolf):

Ai pus memorie RAM DDR3 când acel sistem are nevoie de DDR4.
Totodată ai ales un procesor cu placa video integrată care este suficent de bună pentru jocurile eSport.

| MoonWolf a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Ioi, bine ca mi-ai zis, nu pot sa cred ca nu am vazut greseala aia.
Initial am vrut sa ii pun 8gb, dar o depasit bugetul, dupa am zis ca hai, ca daca joaca doar GTA 5 si CS GO, 4gb ii ajung.
Mersi din nou, o sa editez aia.

| SkeppyV2 a răspuns (pentru MoonWolf):

Placa video e cam slabuta, procesorul e bun la banii astia. Mai bine ai strange pentru o placa video mai buna. Sau daca esti asa de grabit, poti juca gta V pe acest pc, insa nu Super optimizat.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te complica să iei păe bucăți, ia gata făcut, vezi aici lucruri drăguțe :

https://www.emag.ro/......-si-1500/c

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
În bugetul tău, recomand acest calculator:
https://www.itmar.ro/......b-ssd-1862
Este cel mai bun, dacă vrei și garanție 1 an de zile.

| MoonWolf a răspuns:

DE ASEMENEA, cum a zis Silvia, procesorul deja are o placa grafica integrata, care e foarte buna ( Pentru o placa integrata).
Asa ca poti sa nu iti cumperi placa video, si sa o folosesti pe cea integrata, pana cand iti mai strangi bani, si iti cumperi ceva mai puternic ca 550.