| Emy1932 a întrebat:

Hei TPU ma puteti ajuta sa imi construiesc un pc gaming pe piese? Bugetul il am de 2500-3000 lei. As vrea procesor amd fx seria 4, 6,8 care credetivoi ca este mai bun si ieftin, placa video un amd radeon hd 7770 2gb ghz edition sau poate ceva mai bun, ram 8 gb obligatoriu si hdd 1T, restul carcasa, sursa, ventilatorul daca ati putea sa imi recomandati voi ceva care sa le tina pe toate ar fi super
. Si inca ceva, nu vreau sa fie componentele de la pc garage, pentru ca aia umfla preturile pre rau. Funa la cine vrea sa ma ajute.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu umfla preturile chiar asa...
Ia comapra preturile de la eMAG la ram, la cpu etc. Si la eMAG ai si mai ptuina diversitate. Eu am sa fac ceva la pcgarage, iar tu daca vrei cauti la eMAG. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/836678/

Răspuns utilizator avertizat
| AUGUST1N a răspuns:

Vrei neaparat pe piese?
Sau vrei un calculator bun la prima mana?
Daca vrei la prima mana iti recomand acest pc
http://www.altex.ro/......agon-cadou
Daca nu poti sa iti ei piese ca el...
Funda?