| anonim_4396 a întrebat:

Merge Assassin's creed 3 pe un calculator ca asta?:
-2 GB Ram DDR 2
-procesor Intel core 2 duo x2 2.6 ghz
-placa video Nvidia GeForce 1 gb
-hard disk 160gb
-windows 7
-placa de sunet 5.1

6 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Buna, nu il asculta pe Rafaello21 este un tampit, nu e deloc "foarte performant" dar e ok. La placa video conteaza mai mult bus-ul viteza procesorului grafic, etc. nu ram-ul dar e ok si el e bine 1 gb
In schimb cu 2 gb de ram o sa iti mearga greu, daca nu sunt macar ddr3 o sa iti mearga destul de groaznic, daca dai la setari sa iti mearga pe medium-hight.
Procesorul iar e cam slab dar face fata, dar nu exceleaza deloc...
Invata numele componentelor tale si verifica pe acest site daca iti merg jocurile http://www.game-debate.com/

| OnuOnulică a răspuns:

Incercă nu ai nimic de pierdut.

| PROTOTYPE a răspuns:

Bineinteles ca merge.

| Rafaello21 a răspuns:

Da, cu siguranta, ai un calculator foarte performant.

| Blackpitbul a răspuns:

Cel mai bine e sa verifici pe ubn site de specialitate si compari cerintele minime cu comfiguratia pc-ului tau uite aici un site:http://www.game-debate.com/....../index.php tot aici vei vedea cat de bune sunt componentele tale si sunt si notate cu pana la 5 stele cred

| Nica_Adelin_1994 a răspuns:

Da