| babanuemy a întrebat:

Merge placa video Radeon R7 260X pe o sursa de 250W reali? Nu am un procesor asa de bun am un celeron e3400 dual core si nu consuma asa de mult. Oricum as vrea sa fac un upgrade la un procesor mai bun si evident cu o sursa mai buna. Dar vreau sa vad daca imi merge pe o sursa de 250w REALI! MSI.

1 răspuns:
| DuDDy24 a răspuns:

NU, nu cred ca o sa tina. Placa aia video mancanca peste 100 de w, procesorul cel putin 65w+HDD-urile, placa de baza. Eu nu iti recomand sa incerci.
Mai asteapta putin pana iti cumperi si procesor si sursa noua pentru ca oricum cu ce procesor ai acum nu o sa o folosesti mai mult de 50% din cat poate.