| 9mmChris a întrebat:

Merită plăcile video de pe olx?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Binenteles ca merita dar numai daca sunt functionale! Decat sa-ti cumperi una noua sa dai de 2 ori mai multi bani pe ea, cumperi una folosita care la fel isi va face treaba iar cu banii ramasi iti mai iei si niste rami sau ssd sau orice! Oricum placa video trebuie schimbata la fiecare 6-7 ani depinde de care cumperi.
De exemplu un RTX 3050 va trebui schimbata dupa 5-6 ani maxim.
Eu sunt pe laptop dar daca mi-as face pc niciodata nu l-as face din piese noi!

| 9mmChris explică (pentru lpavel):

Mi am construt pc ul pe piese noi dar fara placa video, si am gasit un 1080ti la 500 de lei, si ofera teste team viewer, e ok?

| lpavel a răspuns (pentru 9mmChris):

1080 nu merita 500 lei! Vezi pe Facebook pe pagina: Probleme Pc, intreaba acolo cine are o placa video de vanzare dar ceva mai ieftin si vei gasi! Bafta!