| lory_6999 a întrebat:

Merita sa cumpar acest calculator pentru gaming? Link : http://www.altex.ro/......tlefield-4

4 răspunsuri:
| Batman79 a răspuns:

Iti dau un sfat...cumpara.l si peste aprox. un an sa schimbi placa video...dar problema este ca ar trebui sa strangi cam 1.200 lei intr.un an...dar vei avea un calculator de gaming in adevaratul sens al cuvantului

| DAndreiD a răspuns:

E un sistem foarte bun, dar mi se pare ca placa video il trage putin in spate. Adica are 8GB Ram, procesor bun de tot, si placa are doar 128 bits... Daca ai gasi o configurare identica dar cu o placa video de 256 bits are fi ideal

| lory_6999 explică (pentru DAndreiD):

Pai si cu 128 bits o sa imi mearga jocuri noi?

| DAndreiD a răspuns:

Cele de acum iti vor merge, dar in 1-2 ani ma indoiesc ca le va mai duce cu atata usurinta.
Nu garantez ca va duce orice joc pe high