| AndreiAditzu1234 a întrebat:

Merita sa imi cumpar o placa video RTX 2080 Ti pentru jocuri si sa joc in rezolutie 1080p?

Răspuns Câştigător
| Skarr a răspuns:

Daca ai bani sa faci un PC cum trebuie. Normal.
E cea mai buna placa video la momentul acesta. Daca ai un budget mai mare iti recomand cu un i9 9900k cu 32 gb de preferat frecventa macar de 3000 / 3200 mhz.
Salut

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde daca iti pasa de setarile grafice sau nu. Asta tu stiihappy. Dar daca iti permiti si PCul e destul de puternic nu vad de ce nu.

| Anonim687373 a răspuns:

Mai bine cumperi gtx 1080 e aproape la fel de puternic si e mai ieftin