| Anonimul3315 a întrebat:

Merita sa joc Amnesia-The dark descent? Adica am jucat 5 minute inca nici n-am gasit lanterna. Cam ce ma va speria in continuare? Mai mult pe mine ma sperie muzica si cum se misca uneori imaginea. E cu fantome cu mutanti cu ce e?

2 răspunsuri:
| FireSou a răspuns:

Pana nu iei lanterna si mai mergi ceva nu apare nimic.E cu monstrii dar nu ii poti ataca nu poti sai omori...trb sa stai ascuns pana pleaca ei.
P.s: nu folosi toate tinderbox-urile o sa iti trebuiasca,(virgula) cand se termina uleiu(oil) la lanterna.

| Alexandru_Ungureanu_1990 a răspuns:

Poti sa iti spun ca te pisi pe tine de frica daca joci: Gary Dark Secrets sau Old Well.
PS:sunt custom story le adaugi in: D:/Games/Amnesia/redist/custom_story si bagi acolo doar ZIP iar la Gary doar copiezi ce e acolo