| вєѕтωιѕнєѕ a întrebat:

Mi-am cumparat microfon cu mufa jack, are 2 mufe, una verde si una roz. le-am bagat in pc si in căsti pe skype, youtube, etc aud dar. eu cand vreau sa vorbesc nu se aude. am dat acolo la skype daca detecteaza placa audio si a zis ca da. Stiam ca la skype, la setari audio trebuia sa iti apara nu stiu ce cu external, intern, ceva de genu dar mie nu imi apare. imi apare altceva. sad Ce pot face pentru a se auzi ce vorbesc? Am wd 7 tongue

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Apasa pe start si scrie Sound Recorde. Intra pe aplicatie si inregistreaza-te. Daca nu te auzi ai cateva variante: Microfonul e dat pe mute din pc ori are volum mic, placa de sunet (daca o pui in fata poate nu e legata deci baga castile in spate) sau nu functioneaza microfonul. Totusi, cel mai probabil prima varianta.