| FloryDo a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop Lenovo. Are pe el free dos. Vreau sa instalez windows 7 pe el si nu stiu cum. Am deja cd-ul cu windows, dar il bag si nu apare nimic. Nu stiu ce comanda sa folosesc sau ce sa scriu. Help.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......as/..intra aici si citeste. in principiu un calculator/laptop nou cand il deschizi are pe rand niste pasi. daca nu ai instalat nimic.Intra mai intai pe hard disc sau nu stiu si trebuie sa setezi sa intre intai pe cd.Sa fie primul boot pe care il vede. sper sa iti fie de folos.

| FloryDo explică:

Multumesc de raspuns.
De fapt, am gasit problema. Ca sa intru in bios trebuia sa sting laptopul si apoi sa apas un buton minuscul din partea laterala (partea stanga) a laptopului. Am rezolvat.
Acum se instaleaza windowsul.
I am so happy! happy