| Кристи a întrebat:

Mi'am facut server cu cont premium pe minecarft, mi-am scris ip'ul de hamachi la direct connect si imi da aceasta eroare :
"connect refused : connect"
Funda cine ma ajuta sa scap de eroare :X:X:X

2 răspunsuri:
| Block240 a răspuns:

1: Put your default gateway ip address(which can be found in command prompt by typing "ipconfig" with out the " and hitting enter) into the address bar in your browser.
2: When asked to type a user name and password type in admin for both.
3: This part is cand of hard for me to explain, because not everyone has the same router, but try to look around this web page for port forwarding, then put in 25565.
That should put your server online.

Problem?smug
Da id tau in privat sa ne facem un sv amandoi.

| K3entHD a răspuns:

1) intra in hamachi fai un server
2) intra in setarile serverului si la ip adress pune ip de la hamachi
3) deschide run.bat sau cum il ai tu trecut
4) intra in minecraft dai la add server pune ip de la hamachi urmat de :25565 si iti merge