| perusu a întrebat:

am facut un server pe minecraft cu Hamachi si imi da o eroare connect refused.ce pot face? dau funda

2 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Porni server-ul dvs., du-te la canyouseeme.org și a vedea dacă puteți vedea pe portul 25565. Posta rezultatul aici. Din server.properties dvs., asigurați-vă că server ip câmp este gol.

Daca tot nu prea stii la server ai lasat campul cu IP gol sau necompletat si trebuie sa completez acolo cu IP tau de hamachi sau IP! Altfel nu va functiona.
Mult Succes.

| perusu explică (pentru Mihail2020):

Am completat server ip cu ala de la Hamachi inainte dar nu merge zice ca refuza si tin si Hamachi deschis si acolo cu portu care zici tu pe canyouseeme.org imi da 80