| Iordan_Cristi_1996 a întrebat:

Mi-am luat jocul Wat Thunder dar merge cam low. Ati putea sa-mi spuneti ce setari sa fac pentru mai mult faps. (Ca sa intelegeti mai bine ) Pornind de la graficile medium. De la graficile din partea dreapta ce trebuie sa debifez ( din setarile care imi mananca din fps) si ce sa bifez ( din graficile care nu afecteaza fps-urile ) Iar din stanga care grafici trebuie sa fie la zero si care grafici trebuie sa fie marite. Inafara de graficile terenu

6 răspunsuri:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Pentru o rulare mai buna ti-as recomanda setarile cele mai mici, insa aca vrei sa ai o grafica mai buna iti trebuie si la ce sa o ceri. Ma refer la o placa video mai performanta. Si vreo 2-4 Gb de RAM

| Iordan_Cristi_1996 explică (pentru Florin_Chiba_1988):

Daca nu ma ajuti cu nimic dc mai raspunzi la intrebare. A ca sa ai tu mai multe puncte. Si am 2 ram un GT630 un Intel 2. 60gh si o sa-mi iau 4ram un procesor 3.2gh si o placa de baza de craciun dar pana atunci sa ma joc cu fps si grafici decente Deci ma poti ajuta cu intrebarea sau ai raspuns la prima intrebare pe care ai vazut-o :-|

| AlexL28 a răspuns (pentru Iordan_Cristi_1996):

Daca jocul e compatibil, lasa nVidia Experience sa aleaga cele mai bune setari pentru PC-ul tau.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru Iordan_Cristi_1996):

Daca asa sta treaba nu ar trebui sa ai prea multe probleme, oricum ar fi recomandat sa lasi nVidia Experience sa aleaga cum a mentionat AlexL28.
Si crede-ma ca nu am nevoie de puncte. Cat pot ajut, si imi cer scuze daca am gresit cu ceva. Niciodata nu am o rea intentie, mai ales pe acest site!

| Iordan_Cristi_1996 explică (pentru Florin_Chiba_1988):

Macar voi stiti jocul? Nu e compatibil cu nivideia

| Rednic_Denis_1990 a răspuns:

Deci nu prea cunosc jocul dar pentru a avea mai multe FPS-uri trebuie sa dai graficile la cele mai mici in caz contrar trebuie sa iti imbunatatesti placa video daca nu ti se slabeste tot mai mult.