| KinekT a întrebat:

Mi-am luat minecraft 1.6.2 teamextreme cum pot juca in retea cu un prieten?

2 răspunsuri:
| neverwinter a răspuns:

Pai poti juca cu un prieten prin LAN sau printr-un server de minecraft.
Poti juca prin LAN doar daca sunteti conectati la acelasi internet (modem etc)
Mai sigur ai putea sa iti faci un server de minecraft care este foarte usor e facut.
Daca vrei sa te ajut sa il faci imi poti lasa un mesaj tongue

| KinekT explică (pentru neverwinter):

Vreau sa ma ajuti pentru ca am incercat si nu am putut iti las id-ul meu de mess mr.donika