| Frigg a întrebat:

Mi-am pus net de la RDS si mi-au dat un user si o parola ca sa le folosesc la conectare si mi-au zis ca sa le folosesc si la router sa mearga si pe celelalte (deoarece am mai multe si folosesc router - d-link). Nu stiu sa fac netul sa mearga pe router. Merge decat pe direct. Ei mi-au zis ca sa mearga pe router trebuie sa bag useru si parola in router.

Acum intrebarea mea este ce fac cu acest user si parola? Unde le introduc? Am intrat pe adresa router-ului si m-am uitat pe acolo si n-am gasit unde trebuie sa le bag. Va rog un raspuns clar!

Răspuns Câştigător
| flo2dfc a răspuns:

In setarile de LAN ale router-ului, alegi tip-ul de conectie PPPoE si vei vedea exact unde trebuie introdus acel ID si pass!