| mar342 a întrebat:

Recent am schimbat parola router-ului. Am facut totul bine, deoarece telefoanele mi s-au conectat cu noua parola, mai putin laptop-ul. Cand ii dau "conectare" nu merge deoarece el incearca parola veche. Problema e ca nu ma lasa sa bag parola noua, chiar daca merge, nu ma lasa sa o introduc. Am windows 10.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parola veche este memorata in laptop si daca vrei sa bagi parola noua, nu ti-o recunoaste. Faci asa: Click pe scarita de langa ceas-setari de retea- ethernet-Centru de reta si partajare- in dreptul numelui wifi ai scris cu albastru Internet wifi (numele retelei), la mine este wifi Orange 2ADB.Deci dai clcik pe numele reteli scris cu albastru-proprietati fara fir-securitate-iar la cheie securitate retea bifezi afisarea caractereleor. Acolo stergi parola veche si o bagi pe cea noua. Dai ok si iesi.restartezi laptopul si ar trebui sa se conecteze cu parola ce tocmai ai bagat-o. Sper ca nimeresti pasii.

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Probabil numele routerului nu l-ai schimbat. elimina reteaua memorizata de catre laptop si incerca din nou