| 1271Anonim a întrebat:

Mi-am sters contul vechi de Facebook acum un an si de vreo luna mi-am creat unul nou.
Problema este ca pe acest cont nou cand vreau sa ii scriu cuiva imi apare urmatoarea eroare:
"Acest mesaj a fost şters temporar deoarece contul expeditorului necesită verificare."
Initial totul a mers ok...
Ma puteti ajuta sa imi spuneti ce as putea sa fac sa scap de aceasta eroare?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu ai verificat contul, nu este o eroare, si-au dat seama ca esti aceeasi persoana si vor sa te identifici.
Depinde de metoda prin care ai creat contul: daca prin email, ar fi trebuit sa primesti un email sau ceva, la fel si cu numarul de telefon.
Poate vor sa te identifici cu buletinul... misterioase sunt caile lui Facebook, ca si-au schimbat in ultimul deceniu "metodologia" radical.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te-ai înscris cu numărul de telefon atunci solicită din "Setări cont" să primeşti un cod de confirmare prin SMS pe care trebuie să-l introduci în bara aceea unde scrie "Introduce codul".
Dacă te-ai înscris cu adresa de mail, atunci solicită să primeşti codul prin mail.
Codul de confirmare conţine 6 cifre.