| sirbucalin a întrebat:

Mi se stinge Pc-ul cand ma joc, mam mutan intr-o camera noua mai calduroasa si de atunci Pc-ul meu se stinge (mai ales seara cand e insuportabil) faza e ca jucam si eu un joc si dintr-o data se blocheaza si apoi se stinge cum sar fi luat curentu, de ce? (presupun ca de la caldura ) temperatura procesorului ajunte la 70-80grade, si daca il aprind brusc dupa ce s-a stins face un vuie mare, biriul acesta nou in carel tin, unitatea are loc in spate vreo 25cm-30cm in laterale vreo 5cm si in sus inca vreo 30cm in fata nu are nimic e liber(presupun ca si asta incurca) asa, am crezut ca o fii de la cooler-ul pentru procesor si am cumparat unul nou, dar tot la fel facesad, aaa a si inainte de asta am bagat in plus inca 2gb ram s-ar putea sa fie de la asta dar nu cred ca daca e rece in camera nu face fittze. Am vazut pe net ca ar putea sa fie de la astea: 1-Sursa nu mai face fata caldurii ori s-a stricat (desi se invarte ar trebui sa iau una noua?) 2-pasta termocinductoare de pe procesor nu e de calitate ori nu a fost pusa bine(ma gandeam sa iau un Arctic Silver) 3-prea multa caldura in camera (si sa imi cumpar cateva ventilatoare/racitoare ar trebui nu?) si inca o intrebare am un ventilator de procesor el merge pe post de racitor daca il conectez la unitate? mersi

2 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Daca mai ai garantie, du-te cu el la un servis, daca nu sunt sigur ca este procesorul de vina deoarece nu i-ai schimbat pasta termoconductoare, asa ca du-te si cumpara un tub de pasta si schimb-o cu cea actuala. Daca tot nu v-a functiona schimba sursa.

Succes!

| david444 a răspuns:

Se incinge calculatorul si se inchide muta-l si tu intr-o camera mai racoroasa asa iti va mere si incearca sa sufli in ventilatorul de la pc
Sper ca te-am ajutat!