| raresbad a întrebat:

Salut,am un laptop si anume un Acer Aspire 5541G iar cand ma joc jocuri cum ar fi Darksiders 2 acesta imi functioneaza un timp iar apoi se stinge, cel mai probabil este de la procesor se incalzeste prea tare sau cam asa ceva dar ce ar trebui sa fac ca sa nu se mai stinga mentionez ca am o masuta cu ventilatoare.

Răspuns Câştigător
| Tiberius_Robert_1992 a răspuns:

Trebuie desfacut si curatat... Mai mult ca sigur are praf la ventilator si nu mai face racirea ca la carte...

2 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Cel mai probabil problema este la placa video. Ce configuratie are laptop-ul? Procesor, placa video, memorie RAM?

| raresbad explică (pentru laptopnews):

Pai are asatonguerocesor AMD Athlon II X2 M320 2.1 GHz Dual Core, placa video ATI Mobility Radeon HD 4570 512MB dedicata, 2 GB RAM.