| alexxy9832 a întrebat:

Minecraft (nu radeti), procesor sau placa video? Dau si Fundita :*

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Nu am înţeles întrebarea deloc.
Deci tu vrei să cumperi piese pentru calculator încât să poţi rula minecraft sau vrei să ştii ce piese îţi trebuie pentru a rula jocul?

Dacă vrei să-ţi iei piese, ai da cam 400-500 lei, cu banii ăştia o să-ţi meargă super, 200 lei placa (1-2gb, contează mai mult cât biţi are, de exemplu aia de 1 are 256biti şi aia de 2 are 64 sau 128 o iei pe aia de 1,, intelegi tu.), ramii, ai da cam 150 lei pe 2 plăcuţe de 4gb, şi asta ar ajuta la minecraft şi pe un procesor de cel puţin 2.4 ghz ai da cam 100 lei.

Pentru minecraft, ca să poţi rula jocul ai avea nevoie de nişte piese destul de ieftine, dar mai bine să dai 500+ lei şi şi să-ţi iei ceva bun decât să dai 200 lei şi să-ţi pară rău.

Pentru a rula minecraft ai nevoie de următoarele piese : http://systemrequirementslab.com/cyri/requirements/minecraft/11356